Wydawinctwo: Nowa Era Rok wydania: 2020 Autor: Piotr Toma
3

A. Sformułowane na podstawie wielokrotnie powtarzanych obserwacji i doświadczeń, ściśle opisane (często w postaci matematycznej), słuszne w ściśle określonych warunkach. V - prawo fizyczne

B. Każdy przedmiot lub organizm żywy stanowiący obiekt zainteresowania fizyków. VI - ciało fizyczne

C. Nauka zajmująca się wyjaśnianiem podstawowych praw przyrody, badaniem zjawisk w niej zachodzących oraz właściwości materii. I - fizyka

D. Odtworzenie zjawiska zachodzącego w przyrodzie w warunkach laboratoryjnych w celu dokładnej obserwacji i sformułowania wniosków dotyczących tego zjawiska. III - eksperyment

Opinie - Dopasuj pojęcia do opisów. - Spotkania z fizyką - Zeszyt ćwiczeń do fizyki klasa VII

Podobne zadania w kategorii Fizyka