Język polski 4. Między nami. Zeszyt ćwiczeń. Część 2

Wydawinctwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Rok wydania: 2017 Autor: Agnieszka Łuczak Anna Murdzek

w czepku urodzony - ktoś jest szczęściarzem, wszystko mu się pomyślnie układa

kocia muzyka - dokuczliwe piski i wrzaski

kura znosząca złote jajka - źródło wielkich zysków

mieć długi język - być plotkarzem

obiecywać gruszki na wierzbie - przyrzekać coś niemożliwego do spełnienia

Opinie - Język polski 4. Między nami. Zeszyt ćwiczeń. Część 2

Podobne zadania w kategorii Język polski