Junior Explorer 5 - Podręcznik z języka angielskiego dla klasy V

Wydawinctwo: Nowa Era Rok wydania: 2018 Autor: Jennifer Heath, Michele Crawford, Marta Mrozik, Katarzyna Kłopska

Milly: Hi, I’m Milly. (1) your / What’s / name ?  What's your name?

Bobby: Hello, Milly. I’m Bobby. (2) class / you / in / What / are ?  What class are you in?

Milly: I’m in 5C.  (3) your / What’s / teacher’s / name ?  What's your teacher's name?

Bobby: Her name is Miss Dalton.

Opinie - Junior Explorer 5 - Podręcznik z języka angielskiego dla klasy V

6-1 =

Podobne zadania w kategorii Język angielski