Powtórka z języka polskiego - przygotuj się z ortograf.pl

Powtórka z języka polskiego - przygotuj się z ortograf.pl

Ortografia polska przysparza trudności wielu użytkownikom naszego języka. Bywa zmorą uczniów przygotowujących się do sprawdzianów z języka polskiego, wywołuje też wątpliwości u dorosłych, pragnących ustrzec się przed błędami językowymi. Pomocą w nauce i sprawdzaniu pisowni może okazać się portal ortograf.pl – serwis przygotowany z myślą o wszystkich, którzy chcą lepiej posługiwać się polszczyzną.

Ortograf.pl – profesjonalny system sprawdzania pisowni

Strona ortograf.pl to internetowe narzędzie służące do sprawdzania poprawności pisowni. System ten jest szczególnie skuteczny w przypadku wykrywania błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych (np. dotyczących pisowni wyrazów, ich niewłaściwej odmiany, zasad stawiania kropki i wielkiej litery na początku zdania oraz odnajdywania literówek) i nie ogranicza się tylko do języka polskiego. Użytkownik ma do wyboru dwanaście języków obcych, w tym te, których najczęściej uczymy się w Polsce – angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski i ukraiński. Obsługa systemu jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy wybrać język tekstu, który chcemy sprawdzić, a następnie wpisać treść do okienka tekstowego. System wyróżni błędne wyrazy i wyrażenia innym kolorem. Po najechaniu kursorem na dane słowo użytkownik zobaczy propozycje poprawek oraz wyjaśnienie, dlaczego błąd należy skorygować. Sprawdzanie pisowni na stronie ortograf.pl jest całkowicie darmowe – korzystający mają bezpłatny dostęp do wszystkich funkcji serwisu. 

Ortograf.pl – baza wiedzy na temat języka polskiego

Ortograf.pl to nie tylko internetowy system sprawdzania pisowni. Strona oferuje ogromną bazę wiedzy na temat gramatyki polskiej

Uczący się mogą skorzystać z setek artykułów wyjaśniających zasady pisowni i rozwiewających językowe wątpliwości. Dowiemy się z nich np. które popularne wyrażenia należy pisać łącznie, a które rozdzielnie lub jak prawidłowo spolszczać wyrazy pochodzące z obcych języków. Użytkownicy znajdą także informacje z zakresu fonetyki, tworzenia skrótów oraz części mowy. 

Na szczególną uwagę zasługuje baza dyktand o różnym poziomie trudności. Jest to narzędzie szczególnie przydatne w nauce szkolnej, które może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez nauczycieli tworzących sprawdziany z języka polskiego, jak i przez uczniów chcących poćwiczyć pisanie. Dyktanda ułożone są według zasad ortograficznych oraz poziomu trudności – mogą z nich korzystać uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. 

Uczniom przygotowującym się do egzaminu ósmoklasisty szczególnie polecamy skorzystanie z zakładki „teksty okolicznościowe” – zamieszczona tam wiedza ułatwia szybką powtórkę najważniejszych krótkich form pisemnych, np. podziękowań, zaproszeń czy gratulacji. 

W zakładce „zasady pisowni” umieszczone zostały z kolei informacje na temat tworzenia różnych form dziennikarskich i publicystycznych. Ten zasób wiedzy może przydać się szczególnie maturzystom, ćwiczącym pisanie rozprawek i esejów. 

Ortograf.pl – sprawdzone źródło wiedzy

Bez względu na to, czy chcemy poćwiczyć gramatykę przed kartkówką, czy przygotować się do ważnego egzaminu, powinniśmy korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji na temat języka polskiego. Taką bazą wiedzy jest właśnie ortograf.pl – strona, z którą powtórka z języka polskiego stanie się łatwiejsza. Nauka gramatyki może być przyjemna i ciekawa. Warto się o tym przekonać samemu.  

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
1 + 7=