Portal eszkola.pl - źródło wiedzy, któremu warto zaufać

Portal eszkola.pl - źródło wiedzy, któremu warto zaufać

Portal eSzkola to niezbędnik każdego ucznia szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Stanowi unikatowe połączenie bogatego źródła wiedzy i miejsca do odrabiania zadań domowych. Strona może być także cennym zasobem materiałów dla nauczycieli.

Internet obfituje w strony internetowe, które mają pomóc dzieciom i młodzieży w nauce poprzez publikowanie streszczeń lektur, rozwiązań zadań domowych i ściąg z różnych przedmiotów. Publikowane w nich materiały nie są jednak najwyższej jakości, co zauważają nieraz sami uczniowie, powszechnie korzystający z tego typu treści. Na stronach, z których dzieci czerpią szkolną wiedzę, można znaleźć wiele błędów zarówno merytorycznych, jak i stylistycznych. Na niektórych portalach to uczniowie sami dodają rozwiązania do zadań, co jest ciekawym sposobem testowania swoich umiejętności, ale jednocześnie nie może stanowić niezawodnego źródła wiedzy dla młodych ludzi. Wiele stron z brykami i odpowiedziami do zadań zawiera też opcję płatnej subskrypcji, którą należy wykupić, jeśli chcemy mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu. Ten ostatni element, choć zrozumiały z biznesowego punktu widzenia, jest poważnym utrudnieniem dla uczniów niemogących sobie pozwolić na opłacanie abonamentu. 

Portal eSzkola – najlepsza strona do nauki przedmiotów szkolnych

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi portal eszkola.pl - sprawdzone i całkowicie darmowe źródło wiedzy dla tysięcy uczniów szkół podstawowych i średnich. W naszej bazie wiedzy zainteresowani znajdą setki rzetelnie opracowanych artykułów z dziewięciu przedmiotów szkolnych (w tym z przedmiotów maturalnych) – języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, fizyki, biologii, WOS-u, religii, geografii, chemii i historii. W części „zadania” każdy uczeń może z kolei, korzystając z prostego formularza, wysłać zadanie, z którego rozwiązaniem ma problem. Odpowiedzi do zadań są sprawdzane przez doświadczonych nauczycieli i korepetytorów. Artykuły na stronie eszkola.pl to świetna powtórka przed sprawdzianami i egzaminami ósmoklasisty. Materiały na stronie podzielone są tematycznie, dzięki czemu każdy uczeń może łatwo odnaleźć interesujące go zagadnienie. Teksty mogą się przydać również nauczycielom prowadzącym zajęcia przygotowujące do egzaminów lub chcącym przedstawić wiedzę w skondensowany sposób. Strona zawiera także wiele ciekawostek, między innymi życiorysy znanych artystów i naukowców, a także artykuły mówiące o tym, dlaczego warto zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin. 

Matura z eszkola.pl

Platforma eSzkola to imponująca baza materiałów służących do powtórki przed maturą. Maturzyści znajdą tu ponad sto opracowań tematów ustnych i pisemnych z języka polskiego, między innymi przykładowe rozprawki i prezentacje, którymi można się posłużyć, przygotowując się do odpowiedzi ustnej. Każdy temat maturalny zawiera odniesienia do lektury obowiązkowej i ważnych kontekstów z historii, literatury i sztuki. Maturzyści odnajdą także wiele materiałów do nauki języka angielskiego, np. bank przydatnych zwrotów przy odpowiedzi ustnej lub powtórkę czasów gramatycznych. 

Nauka z eszkola.pl

Strona eszkola.pl to jedna z najlepszych platform do nauki przedmiotów szkolnych. Platforma wciąż rozbudowuje i udoskonala swoje treści. Korzystanie z materiałów jest całkowicie darmowe. Twórcy serwisu zachęcają do dzielenia się swoimi wrażeniami i uwagami w sekcji „komentarze”, która jest dostępna po każdym artykułem i rozwiązanym zadaniem. Życzymy owocnej nauki z portalem eszkola.pl. 

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
4 + 7=