[ drukuj ]
 
Dla dziewczyn/Makijaż oczu
Jak dobrze pomalować oczy
 
  1. Aby zapobiec wałeczkom na powiece, przed nałożeniem cienia do powiek nałóż podkład do powiek. Odczekaj trzy minuty i nałóż cień.
2. Wodoodporne cienie do powiek są bardzo praktyczne, wystarczy że nałożysz cień bez jakiejkolwiek bazy, a doskonały efekt utrzyma się przez cały dzień.
3. Jeśli nie masz pod ręką podkładu do powiek, przypudruj powiekę sypkim pudrem transparentnym, zanim nałożysz cień.
4. Zaskakujący efekt uzyskasz, jeśli nałożysz na powiekę puder brązujący.
5. Doskonale zamaskujesz zmęczone oczy pokrywając powiekę nabłyszczającym sztyftem. Zawarte w nim drobinki złota lub srebra optycznie odświeżają oko. Pamiętaj jednak, że kosmetyki te nie są poddawane testom okulistycznym. Jeśli Twoje oczy mają skłonności do podrażnień, lepiej zrezygnuj.
6. Spróbuj rozprowadzić cienie do powiek palcem zamiast pacynką, a uzyskasz doskonały efekt.
7. Tusz do rzęs musisz zmieniać co najmniej raz na pół roku.
8. Malowanie rzęs rozpocznij od nałożenia pierwszej delikatnej warstwy tuszu jednocześnie bardzo dokładnie rozczesując je, po czym pomaluj rzęsy drugi raz grubo i gęsto. Na samym końcu pociągnij tylko końcówki w celu wydłużenia ich.
9. Podczas malowania górnych rzęs opuszczaj górną powiekę, dzięki temu "podkręcisz" rzęsy.
10. Jeśli zauważyłaś czarną obwódkę pod dolną powieką (szczególnie podczas deszczowych i mglistych dni) to sygnał, że powinnaś używać wodoodpornego tuszu. Jeśli jesteś zwolenniczką tradycyjnych tuszów, zrezygnuj z malowania dolnych rzęs.

Kurs makijażu
Makijaż twarzy
Korekta brwi
Makijaż ust

Przeczytaj także:

Przed wielkim balem studniówkowym
Całować bez kompleksów
 
     
(c) 2014 portal edukacyjny www.szkola.net